Rychlý kontakt: +420 381 214 452

Poháněný, úhlově nastavitelný vrtací a frézovací držák

Inovace a rozvoj

Projekt držáku s nastavitelným úhlem se zrodil již v roce 2001 z myšlenky prezidenta M.T., pana Terenzia Marchettiho, a představuje vývoj v inovací a neustálého zlepšování, který odráží dnešní realitu MT.

V té době ostatní výrobci poháněných držáků nástrojů vyráběli pouze radiální a axiální modely, zatímco M.T., při pohledu do budoucna, navrhli a vyrobili model s nastavitelným úhlem, který byl schopen snížit počet nastavení a také zvýšit přesnost výroby a zároveň bylo možné použít kleštiny ER40 a frézovací trny.

V následujících letech konkurenti M.T. představil na trhu podobné výrobky, ale se špatným výsledkem, takže někteří z nich jednoduše zkopírovali M.T. projekt, zejména uzamykací úhel, který je dodnes základním bodem tohoto produktu.

Vývoj M.T. však nepřestal a my jsme představili nové modely s různými převodovými poměry, novými velikostmi a možností použít vnitřní přívod chladicí kapaliny.


90 modelů a více než 250 různých konfigurací

Dnes je náš držák s nastavitelným úhlem k dispozici ve více než 90 modelech a 250 různých konfiguracích, jako například:

  • Jednoduchý, dvojitý a trojitý výstup
  • Převodový poměr pro zvyšování rychlosti: 1:1, 1:2
  • Možnost použití vnitřního přívodu chladicí kapaliny do 70 bar
  • Možnost použít extra krátké Z-matice, menší průměr kyvadla a lepší povrchové úpravy

Tento úspěšný projekt se stal symbolem naší společnosti


Držák s nastavitelným úhel s digitálním displejem
K našemu tradičnímu držáku s nastavitelnýn úhlem nástroje jsme přidali kodér s digitálním displejem, který přesně zobrazuje úhel. Nastavení úhlu je rychlejší a snadnější, protože není nutné úhel nastavovat pomocí pojezdu úchylkoměru po kyvadlu držáku. Úhel lze nyní nastavit pomocí digitálního displeje také mimo stroj.

Hlavní přednosti produktu jsou:

  • Zrychlení nastavení úhlu
  • Úhel lze nastavit mimo stroj
  • Úhlové rozlišení: ± 0,05 °