Rychlý kontakt: +420 381 214 452

UYAR

Monitorování výrobních procesů v pracovním prostoru obráběcích strojů

Kamerové systémy UYAR se soustředí hlavně na monitorování procesu CNC strojích. Nesporná výhoda je v odolnosti vůči řezné kapalině a odletajícím třískám z obrábění.

 

Použití

Řezné kapaliny a maziva jsou nepostradatelnou součástí obráběcích procesů v CNC i konvenčních obráběcích strojích. Pro provozovatele těchto strojů je tak obtížné mít požadovaný náhled na výrobní proces. Otáčející se okénka se snaží tento problém vyřešit, ale s ohledem na zorné pole a s ním související ergonomii přináší značná omezení. Nově vyvinutý, inovativní kamerový systém pro monitorování řezných procesů v "mokré" části obráběcích strojů Vám poskytuje vyšší spolehlivost procesu, ergonomii a hospodárnost než běžné systémy. 

 Obecně lze kamerový systém použít ve všech oblastech, kde řezné kapaliny a stříkající voda   ovlivňují viditelnost. Mezi další využití patří vzdálené a skryté oblasti obrábění, např. pokud   nástroj   obrábí v poloze za upínačem nebo přípravkem. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Instalace

Na míru vašim potřebám a Vašemu stroji nainstalujeme správnou kamerovou technologii UYAR. Kamerové systémy jsou vhodné jak pro frézovací centra (vertikální, horizontální i pětiosé), tak i pro soustruhy a soustružnicko frézovací stroje. Samozřejmě nabízíme i technickou dokumentaci, CAD modely, náhradní díly atd.. V případě potřeby předvedeme a otestujeme na Vašem stroji před zakoupením a instalací.

 

V rámci kompetní instalace nabízíme mnoho různého příslušenství od monitorů, držáků, streamerů, extenderů, nahrávacích zařízení a kabelů. Jednotlivé prvky lze mezi sebou různě kombinovat, přidávat a odebírat dle aktuálního požadavku. 

 

Příklad zapojení